زاکربرگ علیه دانشگاه شکایت می کنیم

زاکربرگ

مارک زاکربرگ می‌گوید فیسبوک در حال بررسی اقدام قانونی علیه دانشگاه کمبریج است. آقای زاکربرگ همچنین گفته اطلاعات شخصی خود او هم بخشی از میلیون‌ها نفری است که کمبریج آنالتیکا به آن دسترسی پیدا کرده است.

آقای زاکربرگ که برای دومین روز متوالی در برابر ده‌ها نماینده کنگره آمریکا حاضر شده تا به سوالات آنها درباره نحوه حفاظت فیسبوک از اطلاعات کاربرانش پاسخ دهد، روز چهارشنبه (۱۱ آوریل) برای نخستین بار آشکار کرد که داده‌های صفحه شخصی او در فیسبوک هم بخشی از اطلاعاتی بوده که برای استفاده در کارزارهای انتخاباتی دونالد ترامپ مورد استفاده موسسه کمبریج آنالتیکا قرار گرفته بوده است.

همزمان با ادامه این جلسه، گزارش شده مدیرعامل موسسه کمبریج آنالتیکا تصمیم به استعفاء گرفته است.
این موسسه همان جایی است که الکساندر کوگان اطلاعات جمع‌آوری شده از حدود ۸۷ میلیون نفر از کاربران فیسبوک را به آن واگذار کرد.
آقای زاکربرگ روز چهارشنبه به نمایندگان کنگره گفت: “ما اکنون دریافتیم که همه این برنامه بخشی از یک پروژه مرتبط با دانشگاه کمبریج بوده است جایی که چند محقق مشغول تهیه و خلق چند اپلیکیشن مشابه هستند… بنابر این، باید بررسی کنیم که آیا این پروژه که در دانشگاه کمبریج در حال اجراست چیز بدی است یانه تا به متعاقب آن ببینیم آیا نیازی به واکنش جدی از سوی ما هست…”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *