سی پی یو Ryzen 7 2700X

سی پی یو

فقط بیش از یک سال پیش، AMD صنعت کامپیوتر را با استفاده از processors انقلابی ۷ its تغییر داد که تعداد هسته‌های سی پی یو را به شیوه‌ای که قبلا ندیده بود ، به نمایش گذاشت.

با اینکه نسل دوم – ۲۷۰۰ X رسما از امروز پرده‌برداری کرد ( t it ۲ – که دیرتر در حال آمدن است ) خیلی بهتر از آنچه که تراشه‌های Ryzen در سال گذشته انجام دادند را تکان نمی‌دهد، این یک دنباله کاملا خوب است که، به طرق مختلف، بسیار بهتر از آن چیزی است که جایگزین می‌شود. و این فشار را بر روی پردازنده ۸ – gen ” دریاچه قهوه ” اینتل تحمیل می‌کند، که بر شمارش اصلی خود برای مقابله با تهدید Ryzen می‌افزاید.

 

سی پی یو Ryzen 7 2700X

این مرور بر روی ۲۷۰۰ X تمرکز دارد، اما در مجموع چهار چیپ جدید معرفی می‌شوند: دو CPU ۸ هسته‌ای و دو تراشه ۶.

در داخل سی پی سی ۲nd

در حالی که the Ryzen در یک فرآیند ۱۴ نانومتر ساخته شدند، gen نسل دوم از فرآیند ۱۲ نانومتر GlobalFoundries استفاده می‌کند، که به AMD افزایش محدوده سرعت ساعت در نسخه اصلی کمک می‌کند.

معماری micro واقعی تغییر نکرده است ، اما AMD اعلام کرد که مدارات زیر را برای مدت کمون بهینه کرده‌است. حافظه نهان L۱ یک کاهش ۱۳ درصد و L۳ shaves را ۱۶ درصد برآورد می‌کند ، در حالی که L۲ ۵۰ درصد کاهش تاخیر را به دست می‌آورد. AMD می‌گوید همه چیز به حدود ۱۱ درصد کاهش در حافظه RAM سیستم اصلی می‌افزاید.

در داخل ساختمان، تنظیمات تراشه نیز یک‌سان هستند. ۸ بخش اصلی از طرح‌های دوگانه CCX استفاده می‌کنند که با تکنولوژی Fabric بی‌نهایت Fabric به هم متصل شده‌اند. The ۵ – هم همین کار را می‌کنند ، اما با یک هسته در هر CCX ناتوان هستند .

سرعت بالاتر کلاک با دقت Boost ۲ و XFR۲

بااینکه پیشرفت latency مزایای عملکرد را ارایه می‌کند، بیشتر دستاوردهای عملکرد gen مستقیما از سرعت پالس ساعت بالاتر می‌آیند. نسخه اصلی Ryzen در سال ۱۸۰۰ در ۴ گیگاهرتز تحت شرایط بالا قرار گرفت و ۱۷۰۰ X به حداکثر ۳ / ۸ گیگاهرتز رسید. The ۷ ۲۷۰۰ X می‌تواند به ۳ / ۳ گیگاهرتز برسد.

 

سی پی یو Ryzen 7 2700X

سرعت کلی بالاتر، تنها بهبود نیست. افزایش دقت ۲، نسخه بسیار بهبود یافته تکنولوژی اصلی، اکنون پردازنده‌های ۲nd – را به سرعت بالاتر بر روی باره‌ای سبک‌تر هل می‌دهد که CPU های اصلی Ryzen را از مده‌ای افزاینده خود کنار می‌زنند. AMD در باره‌ای خاص که تنها از سه یا چهار نخ استفاده می‌کردند، AMD ۷ ۲۷۰۰ X با سرعت ۵۰۰ مگاهرتز سریع‌تر از the ۷ ۱۸۰۰ X اجرا خواهد شد .

ساعت ” پاداش ” از XFR۲ افزایش یافت. اگر شما یک راه‌حل خنک سازی کارآمد را اجرا می‌کردید ، The اصلی ( یا محدوده فرکانسی گسترش‌یافته ) می‌تواند به CPU ۱۰۰ مگاهرتز دست یابد اگر شما یک راه‌حل خنک سازی کارآمد را اجرا می‌کردید، اما تنها زمانی که دو هسته مورد استفاده قرار می‌گرفت. اگر چیپ به اندازه کافی خنک باشد، افزایش ۱۰۰ مگاهرتز می‌تواند در همه هسته‌ها و رشته‌ها اعمال شود، درست مانند the upgraded – بوست upgraded شده ۲.

AMD گفت رفتن از یک خنک‌کننده استاندارد ۹۵ وات به the ۷ ۲۷۰۰ X’s شامل منشور wraith با دمای محیط ۹۰ درجه، به لطف to، ۴ درصد عملکرد بیشتر را به همراه خواهد داشت . ارتقا به یک خنک‌کننده بزرگ‌تر – D۱۵S ( ۹۰ دلار در Newegg ) و کاهش دمای محیط تا ۶۸ درجه یک ضربه ۷ درصد را به دست خواهد آورد. این، AMD ادعا می‌کند که همه چیز در مقایسه با قطعات نسل اول، در اغلب کارها منجر به بازدهی دو رقمی می‌شود.

تراشه‌های دوم به طور کامل با AM۴ motherboards موجود سازگار هستند. AMD می‌گوید که چند ماه از جمله پشتیبانی rudimentary BIOS برای CPU ها بوده‌است، بنابراین اکثریت وسیعی از motherboards در قفسه‌های فروشگاه باید برای خروج از جعبه خوب باشند. اگر این صفحه راه‌اندازی نشود، شما باید یک سی پی سی را از AMD تامین کنید و خود BIOS را به روز رسانی کنید.

 

سی پی یو Ryzen 7 2700X

یکی از تابلوهای X۴۷۰ جدید

gigabyte X۴۷۰ Aorus با استفاده از بازی شماره ۵ WiFi

با این حال CPU های جدید خواستار motherboards جدید هستند، و AMD در حال حاضر یک chipset – enthusiast را ارایه می‌دهد که قابلیت‌های of X۳۷۰ موجود را تکمیل می‌کند. در اغلب موارد، این یک نوسازی کوچک است و هیچ بنادر یا انبساط دیگری را ارایه نمی‌کند. با این حال ، بیشتر boards مبتنی بر the، آخرین ماژول تنظیم ولتاژ را ارایه خواهند کرد و ممکن است به مقدار کمی بالاتر برسند.

یک ویژگی X۴۷۰ جدید که بسیار زیرکانه تر نامیده می‌شود. StoreMI به شما اجازه می‌دهد تا یک دیسک سخت با یک SSD برای بهبود عملکرد داشته باشید. به هر حال، شبیه همان چیزی است که اینتل با ماژول حافظه Optane انجام می‌دهد.

مطالعه بیشتر: AMD Ryzen motherboards توضیح داد: تفاوت اساسی در هر AM۴ [ chipset ]

و نه، این فقط پنهان کردن داده‌ها نیست. StoreMI در واقع یک تکنولوژی ” خرد – tiering ” است که فایل‌های پیوسته را به SSD سریع منتقل می‌کند و چیزهایی را نگه می‌دارد که شما با اتومبیل به شدت کندتر حرکت نمی‌کنید. به لحاظ فنی یک انبار نیست چون وقتی شما قدرت را خاموش می‌کنید ، داده‌های شما را سرخ نمی‌کند. به هر حال ، بیشترشون. همچنین می‌توانید از حافظه RAM system’s ۲ گیگابایت حافظه خود برای حافظه نهان حافظه نهان استفاده کنید.

StoreMI تنها در حالت AMD ۴۰۰ تایی مثل گزینه‌های X۴۷۰ یافت می‌شود. اگر شما bummed هستید چون شما با X۳۷۰ یا other AMD ۳۰۰ سری در آنجا نشسته‌اید، می‌توانید یک ویژگی مشابه را برای یک قیمت دریافت کنید. StoreMI اساسا یک نسخه مجاز از Enmotus است که شما برای AMD’s B۳۵۰ و X۳۷۰ motherboards خریداری می‌کنید.

سلاح سری AMD’s: خنک‌تر منشور

سی پی یو Ryzen 7 2700X

تراشه‌های جدید Ryzen نیز یک روش جدید برای خنک کردن دارند.

AMD عدم استفاده از coolers CPU با CPU اول ” X ” را بر روی منطق صدا تنظیم کرد که خوب، مشتاقان و دستگاه‌های با کیفیت بالا ، فقط یک خنک‌تر سهام بر روی قفسه می‌گذارند و در عوض چیزی بهتر نصب می‌کنند. اکنون مقامات AMD می‌گویند که مشتریان حتی در انتهای بالا از coolers ” wraith ” استفاده می‌کنند، بنابراین اکنون از جمله آن‌ها در جعبه است.

The – ۷ ۲۷۰۰ X شامل منشور جدید منشور منشور است، که برای طرفداران، لوگو، و cowling، و همچنین حالت‌های اجرایی switchable، چراغ‌های قابل‌برنامه‌ریزی را برای بادبزن، لوگو و بادبزن طراحی می‌کند. موقعیت پیش‌فرض ” L ‘ نشان‌دهنده حدود ۲،۸۰۰ دور در دقیقه و ۳۸ dBA نویز است ، که یک رتبه TDP از ۱۱۶ وات را نشان می‌دهد. برگرداندن آن به ” H ” و حداکثر سرعت تا ۳۶۰۰ دور در دقیقه، افزایش درجه‌بندی TDP به ۱۲۴ وات است. همچنین نویز تا ۴۷ dBA در حداکثر سرعت بالا می‌رود.

 

 

شما می‌توانید سه منطقه نورپردازی RGB را با the USB متصل و AMD’s free کنترل کنید. اگر شما بخواهید آن را از برنامه نورپردازی اختصاصی خود حذف کنید، متاسفانه آن تنها به عنوان یک منطقه واحد کار می‌کند.

افرادی که از طرفداران ” درست به اندازه کافی خوب ” استفاده می‌کردند ، ممکن است از هر پیشنهاد مجانی آن‌ها را مسخره کنند، اما منشور wraith یک واحد سفارشی است که برای ویژگی ” کولر ” ساخته شده‌است. دلیل این که این معامله بزرگی است ، عملکرد آن است و شامل ” زرق و برق ” LED است که شما می‌توانید انتخاب کنید تا از یک کولر چهار چوب که ممکن است ۳۰ تا ۶۰ دلار هزینه داشته باشد ( گرچه نمی‌تواند با coolers مایع و یا coolers هوای ویژه مقایسه شود ). از آنجا که اینتل حتی یک کولر با قطعات سری K را شامل نمی‌شود، این قسمت i۷ را حتی بیشتر از سوراخ قیمت در برابر gen دوم قرار می‌دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *